Top
Anastasia Kuzminová získala dva malé krištáľové glóbusy.

Biatlonový kolotoč pretekov sa cez víkend v Ťumene skončil a my môžeme konšatovať, že naša ambasádorka Anastasia Kuzminová má za sebou životnú sezónu.

V sobotu naša najúspešnejšia biatlonistka totiž získala svoj premiérový malý krištáľový glóbus. Vo svojej najsilnejšej disciplíne – šprinte na 7,5 km, vyhrala po 8 pretekoch s náskokom 10 bodov pred bieloruskou Darjou Domračevovou a po prvýkrát sa tak mohla radovať zo zisku tejto cennej trofeje. Po sobotňajších pretekoch svoju radosť ešte zdvojnásobila. Podala bojovný výkon a vďaka skvelému  behu vyhrala aj svoj druhý malý krištáľový glóbus, tentokrát v stíhacích pretekoch na 10 km. Potvrdila tak, že počas celej sezóny mala zo všetkých biatlonistiek najlepšiu a najvyrovnanejšiu formu.

Veľký krištáľový glóbus síce Nasti o 3 body unikol, nemusí však zúfať. V 33 rokoch prežila svoju najlepšiu sezónu v profesionálnom biatlonovom kolotoči, v ktorej vyhrala jednu zlatú a dve strieborné medaily na ZOH v Pchjongčangu a v celkovom hodnotení Svetového pohára pridala svoje prvé dva malé krištáľové glóbusy. Zapísala sa tak veľkými písmenami nielen do kroniky slovenského športu, ale aj svetového biatlonu.