Top

Úplne prvé BMW X2.

Úplne prvé BMW X2 prichádza na slovenský trh. Pozrite sa s nami na jeho vlastnosti, dizajn, modelové verzie, parametre a technológie.

BMW X2 (kombinovaná spotreba: 6,3 – 4,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 114 – 118 g/km) je oveľa viac ako len nový model z rodiny BMW X. S nezameniteľným dizajnom a športovými, no zároveň aj mestskými génmi prichádza do svojej triedy ako aj do modelovej rodiny BMW X ako sebavedomý nováčik.

Nové Sport Activity Coupé prináša do segmentu nenapodobiteľnú radosť z jazdy. Výnimočný charakter osloví najmä mladých, extrovertných a aktívnych ľudí, ktorí vyhľadávajú niečo individuálne, nefalšovanú radosť z jazdy ako aj vozidlo, ktoré zodpovedá ich životnému štýlu, no zároveň si zachováva vysokú mieru funkčnosti.

Podvozok a inteligentný pohon všetkých kolies xDrive sú prísľubom nefalšovanej radosti z jazdy. Moderné pohonné jednotky udržiavajú ideálny pomer medzi športovou dynamikou a vysokou účinnosťou. Celkový zážitok z nového BMW X2 rozširujú aj najnovšie verzie digitálnych služieb pod hlavičkami BMW Connected a BMW ConnedtedDrive Services.

Dizajn.

Príťažlivé X.

Odvážny a nekompromisný vzhľad nového BMW X2 upúta už na prvý pohľad. Toto vozidlo sa bude na cestách jednoznačne vynímať. Najmä vedľa väčších modelov ako BMW X4 a BMW X6 pôsobí dostatočne sebavedomo. K tomu prináša dizajn exteriéru, ktorý spája dynamické základné črty a nízke proporcie kupé s robustnou konštrukciou modelov BMW X.

Atlét v najlepšej forme. Platí to aj o základnej verzii. A viacnásobne o modelových verziách M Sport a M Sport X. V modelovej verzii BMW X2 M Sport X sa spájajú charakteristické prvky modelových rodín BMW M ako aj BMW X.

Výrazný vzhľad, dynamické proporcie.

O expresívny a dynamický vzhľad modelu BMW X2 sa starajú predovšetkým jeho proporcie. Je kratšie a o sedem centimetrov nižšie ako BMW X1. Napriek tomu má rovnaký rázvor, no kratšie previsy a zároveň aj natiahnutú líniu strechy v tvare kupé podporenú nízkou líniou okien.

Interiér a výbava.

Moderná prémiová atmosféra.

Interiér modelu BMW X2 spája klasické prvky BMW ako jasné zameranie na vodiča a dynamické línie spolu s robustnosťou modelov BMW X. Už aj v základnej verzii na prvý pohľad vidno, že BMW X2 je bohato vybaveným vozidlom.

Všetky tieto prvky sa v novom BMW X2 spájajú s mimoriadnymi praktickými vlastnosťami. Batožinový priestor pojme 470 dm2 a je tak dokonale pripravený na všetky druhy voľnočasových aktivít od nákupov, cez víkendovú lyžovačku, až po výlet na horských bicykloch.

Jazdná dynamika.

Radosť z jazdy na každom podklade.

Vodiči modelu BMW X2 myslia inak. Rúcajú konvencie a smerujú vpred. A na to je nové BMW X2 ideálny spoločník.

Sport Activity Coupé robí radosť pri každej jazde. Okrem špičkových motorov BMW TwinPower Turbo a celého pohonného reťazca je to aj vďaka kombinácii s prepracovaným podvozkom a s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami, ktoré sa starajú o maximálnu obratnosť, ovládateľnosť a odozvu. BMW X2 tak poskytuje radosť z jazdy, ktorá bola v tomto segmente doteraz úplne neznáma.

Na začiatku predaja dostanú zákazníci na výber z troch pohonných jednotiek, o niekoľko mesiacov sa motorová paleta rozšíri na štyri benzínové a päť naftových motorov.

Strhujúci športový výkon na každej vozovke.

Všetky modelové verzie vozidla BMW X2 dostanú špičkový podvozok, ktorý sa vyznačuje vysokou dynamikou a vynikajúcou ovládateľnosťou. To znamená veľmi dobré predpoklady pre strhujúce jazdné zážitky. Tie sa dajú nastaviť veľmi jednoduchým pohybom ruky a pomocou ovládača jazdných zážitkov. K dispozícii je základný režim COMFORT, úsporný režim ECO PRO ako aj režim SPORT s dynamickým nastavením riadenia a pohonu.

Dvojspojková prevodovka a inteligentný pohon všetkých kolies xDrive.

Najprv sa predstaví benzínový model BMW X2 sDrive20i (kombinovaná spotreba: 5,9 – 5,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 134 – 126 g/km)* ako aj modely X2 xDrive20d (kombinovaná spotreba: 4,8 – 4,6 l/100 km; kombinované emisie CO2: 126 – 121 g/km)* a X2 xDrive25d (kombinovaná spotreba: 5,3 – 5,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 139 – 133 g/km)* s naftovými motormi. Benzínový motor sa spája so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou Steptronic. Vyznačuje sa rýchlou zmenou prevodov, vysokou účinnosťou a prispieva k redukcii CO2. Aj vďaka tomu dosahuje štvorvalcový dvojliter výkon 141 kW (192 k) vynikajúce dynamické hodnoty. Šprint z 0 na 100 km/h trvá iba 7,7 sekundy a dosahuje najvyššiu rýchlosť 227 km/h.

Oba naftové motory sa sériovo dodávajú s inteligentným pohonom všetkých kolies xDrive. S technológiou Hill Descent Controll (kontrolovaný zjazd z kopca) si BMW X2 pri zjazde z kopca udržiava nastavenú rýchlosť a odbremeňuje vodiča od náročného brzdenia. Ten sa tak môže plne koncentrovať na riadenie.

Asistenčné systémy vodiča: suverénna jazda a uvoľnený príchod.

Ďalšou vymoženosťou prepojeného sveta je na želanie dodávaná príprava na WLAN Hotspot. S ním sa BMW X2 stane miestom s pokrytím internetovým signálom so štandardom LTE. Súčasťou vozidla môže byť aj bezdrôtové indukčné nabíjanie mobilných telefónov. K pohodlnému bezdrôtovému ovládaniu funkcií mobilných telefónov iPhone prispieva aj rozhranie Apple CarPlay®.

Služba BMW Connected+ vytvára digitálny most medzi vozidlom a mobilným telefónom. Ide o nový stupeň prispôsobenia vozidla a zobrazovania obsahu mobilného telefónu na displeji vozidla BMW X2. Umožní to jednoduchšie zobrazovanie a ovládanie informácií vo vozidle. Jedným z príkladov nových schopností systému BMW Connected+ je služba Share Live Trip Status (odoslanie aktuálneho stavu trasy). Vďaka tomu sa otázka „Kedy tu už budeš?” presunie do histórie. Vodič tak môže rodine, priateľom či obchodným partnerom odoslať informáciu o tom, kde sa práve nachádza a kedy dorazí do cieľa.

Intuitívne ovládanie a zobrazovanie.

Základom prvotriedneho prepojenia je intuitívna spolupráca vodiča a vozidla. Nové BMW X2 ponúka vodičovi dokopy až tri možnosti, ako komunikovať s vozidlom: v šiestej generácii ovládacieho konceptu iDrive dopĺňa ovládač iDrive Controller a na požiadanie dodávané hlasové ovládanie aj dotyková obrazovka Control Display. Dotykovú obrazovku môže pohodlne ovládať aj spolujazdec.

Aj v prípade prepojených vozidiel sa značka BMW zameriava na to najdôležitejšie: na jazdu. Preto sú aj v novom BMW X2 všetky prvky systémov BMW ConnectedDrive a BMW Connected nastavené tak, aby vodičovi v správny čas poskytli správnu podporu v podobe služby, informácie alebo zábavy.