Top

Úplne nové BMW X2

BMW X2 (kombinovaná spotreba: 6,3 – 4,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 114 – 118 g/km) je oveľa viac ako len nový model z rodiny BMW X. S nezameniteľným dizajnom a športovými, no zároveň aj mestskými génmi prichádza do svojej triedy ako aj do modelovej rodiny BMW X ako sebavedomý nováčik.

Nové Sport Activity Coupé prináša do segmentu nenapodobiteľnú radosť z jazdy. Výnimočný charakter osloví najmä mladých, extrovertných a aktívnych ľudí, ktorí vyhľadávajú niečo individuálne, nefalšovanú radosť z jazdy ako aj vozidlo, ktoré zodpovedá ich životnému štýlu, no zároveň si zachováva vysokú mieru funkčnosti.

Podvozok a inteligentný pohon všetkých kolies xDrive sú prísľubom nefalšovanej radosti z jazdy. Moderné pohonné jednotky udržiavajú ideálny pomer medzi športovou dynamikou a vysokou účinnosťou. Celkový zážitok z nového BMW X2 rozširujú aj najnovšie verzie digitálnych služieb pod hlavičkami BMW Connected a BMW ConnedtedDrive Services.

Dizajn.

Príťažlivé X.

Odvážny a nekompromisný vzhľad nového BMW X2 upúta už na prvý pohľad. Toto vozidlo sa bude na cestách jednoznačne vynímať. Najmä vedľa väčších modelov ako BMW X4 a BMW X6 pôsobí dostatočne sebavedomo. K tomu prináša dizajn exteriéru, ktorý spája dynamické základné črty a nízke proporcie kupé s robustnou konštrukciou modelov BMW X.

Atlét v najlepšej forme. Platí to aj o základnej verzii. A viacnásobne o modelových verziách M Sport a M Sport X. V modelovej verzii BMW X2 M Sport X sa spájajú charakteristické prvky modelových rodín BMW M ako aj BMW X.

Výrazný vzhľad, dynamické proporcie.

O expresívny a dynamický vzhľad modelu BMW X2 sa starajú predovšetkým jeho proporcie. Je kratšie a o sedem centimetrov nižšie ako BMW X1. Napriek tomu má rovnaký rázvor, no kratšie previsy a zároveň aj natiahnutú líniu strechy v tvare kupé podporenú nízkou líniou okien.

Výnimočný charakter – netypické BMW.

Výnimočný charakter vozidla BMW X2 podčiarkujú viaceré dizajnové detaily, ktoré ho neomylne spájajú s modelovou rodinou BMW X. To sa prejavuje najmä na klasických dvojitých obličkách, typickom znaku BMW. Tie sa vracajú k doteraz zaužívanému tvaru, pričom sa v spodnej časti rozširujú. Tento dizajnový detail sa dostáva v modernom BMW k slovu prvý raz.

Výrazným detailom inšpirovaným dizajnom klasických kupé značky BMW je umiestnenie loga značky na C-stĺpik. Odvoláva sa tak na dnes už legendárne modely značky BMW ako 2000 CS či 3.0 CSL a podčiarkuje športovú dušu nového BMW X2.

Modelové verzie.

Základná, M Sport a M Sport X.

Nový model X2 prináša viac ako len rozšírenie rodiny BMW X. Spolu s ním sa prvý raz predstavujú aj verzie BMW X2 M Sport a M Sport X.

BMW X2: výkonné a obratné.

Už v základnej výbave je BMW X2 vzrušujúcim a moderným vozidlom. Na prvý pohľad sa dá zaradiť medzi modely BMW X, no zároveň je aj nezameniteľné. Môžu za to sebavedomé proporcie, vypracovanie mnohých detailov, umiestnenie loga značky ako aj nová interpretácia dizajnovej ikony značky BMW: obličiek. K tomu sa pridáva aj čierne vyhotovenie prahov, ktoré opticky zvyšuje svetlú výšku vozidla, typickú pre modely X a dodáva novinke potrebnú robustnosť.

BMW X2 M Sport: viditeľná dynamika.

Model BMW X2 M Sport nadväzuje na korene pochádzajúce z klasického okruhového motoristického športu. Prahy vo farbe vozidla s obkladom v sivej farbe Dark Shadow opticky pritláčajú vozidlo bližšie k vozovke. Predný aj zadný nárazník dostali obzvlášť dynamické tvary a priťahujú pohľady. Obzvlášť príťažlivý je rozmerný difúzor v zadnom nárazníku či výrazný dizajnový prvok v sivej farbe Dark Shadow v prednom nárazníku. Exteriéru tak dodávajú hodnotný a technicky vyspelý vzhľad.

BMW X2 M Sport X: inšpirácia rely športom.

Vzhľad modelu BMW X2 M Sport X podporuje športový X-charakter vozidla. Rely šport poskytol inšpiráciu v podobe doplnkov, polepov a lakovania doplnkovými farbami. V tomto prípade sa sivá farba Frozen Grey postarala o celkový dojem a vytvára silné kontrasty. Dostala sa predovšetkým na špecifické prvky výbavy s označením M Sport X, ktoré padnú do oka pri pohľade z každého uhla. Pri pohľade zboku sa napríklad stará o to, aby sa svetlá výška zdala opticky vyššia ako v prípade modelu BMW X2 M Sport. Model M Sport X sa vyznačuje aj dynamickejšie tvarovanými nárazníkmi.

Interiér a výbava.

Moderná prémiová atmosféra.

Interiér modelu BMW X2 spája klasické prvky BMW ako jasné zameranie na vodiča a dynamické línie spolu s robustnosťou modelov BMW X. Už aj v základnej verzii na prvý pohľad vidno, že BMW X2 je bohato vybaveným vozidlom.

Už v sériovej výbave dostala palubná doska kontrastné a ozdobné prešívanie, materiál Sensatec s kontrastným prešívaním sa dostal aj na stredovú konzolu. Interiéry verzií M Sport a M Sport X zdobí antracitový textilný poťah Micro Hexagon v kombinácii s alkantarou. Špeciálne kombinácie čalúnenia predstavujú prvý raz dostupná perforovaná koža Dakota v červenej farbe Magmarot alebo textilný poťah Micro Hexagon v kombinácii s alkantarou prešívaný žltými stehmi, ktoré sa odvolávajú na zlatú metalickú farbu vozidla Galvanic Gold.

Všetky tieto prvky sa v novom BMW X2 spájajú s mimoriadnymi praktickými vlastnosťami. Batožinový priestor pojme 470 dm2 a je tak dokonale pripravený na všetky druhy voľnočasových aktivít od nákupov, cez víkendovú lyžovačku, až po výlet na horských bicykloch. Vysoká funkčnosť sa prejavuje aj v interiéri. Príkladom je stredová konzola s kombináciou otvorených a roletkou uzatváracích odkladacích priestorov.

Jazdná dynamika.

Radosť z jazdy na každom podklade.

Vodiči modelu BMW X2 myslia inak. Rúcajú konvencie a smerujú vpred. A na to je nové BMW X2 ideálny spoločník.

Sport Activity Coupé robí radosť pri každej jazde. Okrem špičkových motorov BMW TwinPower Turbo a celého pohonného reťazca je to aj vďaka kombinácii s prepracovaným podvozkom a s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami, ktoré sa starajú o maximálnu obratnosť, ovládateľnosť a odozvu. BMW X2 tak poskytuje radosť z jazdy, ktorá bola v tomto segmente doteraz úplne neznáma.

Na začiatku predaja dostanú zákazníci na výber z troch pohonných jednotiek, o niekoľko mesiacov sa motorová paleta rozšíri na štyri benzínové a päť naftových motorov.

Strhujúci športový výkon na každej vozovke.

Všetky modelové verzie vozidla BMW X2 dostanú špičkový podvozok, ktorý sa vyznačuje vysokou dynamikou a vynikajúcou ovládateľnosťou. To znamená veľmi dobré predpoklady pre strhujúce jazdné zážitky. Tie sa dajú nastaviť veľmi jednoduchým pohybom ruky a pomocou ovládača jazdných zážitkov. K dispozícii je základný režim COMFORT, úsporný režim ECO PRO ako aj režim SPORT s dynamickým nastavením riadenia a pohonu.

Na želanie dodávaná dynamická kontrola tlmičov spolu so znížením svetlej výšky o 10 mm umožňuje ďalšie ďalšie individuálne nastavenie podvozka. Vodič si môže vybrať medzi dvoma režimami nastavenia – COMFORT alebo SPORT. Výsledkom je športový podvozok posadený nižšie pri vozovke a presvedčivý komfort na každom podklade.

K modelom BMW X2 M Sport a M Sport X sa obzvlášť dobre hodí aj na želanie dodávaný M Športový podvozok, ktorý sa vyznačuje tvrdším nastavením pruženia. Jeho súčasťou je aj zníženie svetlej výšky o ďalších 10 mm, čo sa spája s lepšími jazdnými vlastnosťami.

M Športový podvozok a Dynamická kontrola tlmičov sa spájajú aj s upravenými stabilizátormi, čo zvyšuje športové a dynamické vlastnosti vozidla.

Dvojspojková prevodovka a inteligentný pohon všetkých kolies xDrive.

Najprv sa predstaví benzínový model BMW X2 sDrive20i (kombinovaná spotreba: 5,9 – 5,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 134 – 126 g/km)* ako aj modely X2 xDrive20d (kombinovaná spotreba: 4,8 – 4,6 l/100 km; kombinované emisie CO2: 126 – 121 g/km)* a X2 xDrive25d (kombinovaná spotreba: 5,3 – 5,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 139 – 133 g/km)* s naftovými motormi. Benzínový motor sa spája so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou Steptronic. Vyznačuje sa rýchlou zmenou prevodov, vysokou účinnosťou a prispieva k redukcii CO2. Aj vďaka tomu dosahuje štvorvalcový dvojliter výkon 141 kW (192 k) vynikajúce dynamické hodnoty. Šprint z 0 na 100 km/h trvá iba 7,7 sekundy a dosahuje najvyššiu rýchlosť 227 km/h.

Oba naftové motory sa sériovo dodávajú s inteligentným pohonom všetkých kolies xDrive. S technológiou Hill Descent Controll (kontrolovaný zjazd z kopca) si BMW X2 pri zjazde z kopca udržiava nastavenú rýchlosť a odbremeňuje vodiča od náročného brzdenia. Ten sa tak môže plne koncentrovať na riadenie.

Asistenčné systémy vodiča: suverénna jazda a uvoľnený príchod.

Ďalšou vymoženosťou prepojeného sveta je na želanie dodávaná príprava na WLAN Hotspot. S ním sa BMW X2 stane miestom s pokrytím internetovým signálom so štandardom LTE. Súčasťou vozidla môže byť aj bezdrôtové indukčné nabíjanie mobilných telefónov. K pohodlnému bezdrôtovému ovládaniu funkcií mobilných telefónov iPhone prispieva aj rozhranie Apple CarPlay®.

Služba BMW Connected+ vytvára digitálny most medzi vozidlom a mobilným telefónom. Ide o nový stupeň prispôsobenia vozidla a zobrazovania obsahu mobilného telefónu na displeji vozidla BMW X2. Umožní to jednoduchšie zobrazovanie a ovládanie informácií vo vozidle. Jedným z príkladov nových schopností systému BMW Connected+ je služba Share Live Trip Status (odoslanie aktuálneho stavu trasy). Vďaka tomu sa otázka „Kedy tu už budeš?” presunie do histórie. Vodič tak môže rodine, priateľom či obchodným partnerom odoslať informáciu o tom, kde sa práve nachádza a kedy dorazí do cieľa.

Pri zapracovávaní služieb BMW Connected a BMW ConnectedDrive do modelu BMW X2 stáli v centre záujmu najmä potreby vodiča. Digitálne služby a komfortné funkcie umožňujú vodičom BMW X2 prepojiť všetky údaje zo svojich diárov s vozidlom, čo prispeje k účinnejšiemu plneniu všetkých úloh a vytvorí viac času na príjemné veci v živote.

Intuitívne ovládanie a zobrazovanie.

Základom prvotriedneho prepojenia je intuitívna spolupráca vodiča a vozidla. Nové BMW X2 ponúka vodičovi dokopy až tri možnosti, ako komunikovať s vozidlom: v šiestej generácii ovládacieho konceptu iDrive dopĺňa ovládač iDrive Controller a na požiadanie dodávané hlasové ovládanie aj dotyková obrazovka Control Display. Dotykovú obrazovku môže pohodlne ovládať aj spolujazdec.

Aj v prípade prepojených vozidiel sa značka BMW zameriava na to najdôležitejšie: na jazdu. Preto sú aj v novom BMW X2 všetky prvky systémov BMW ConnectedDrive a BMW Connected nastavené tak, aby vodičovi v správny čas poskytli správnu podporu v podobe služby, informácie alebo zábavy.

Mám záujem o bližšie informácie

Vyplňte tento krátky formulár a my vám zodpovieme vaše otázky.Viac informácií
Viac informácií

Kontakt na predajcov Lioncar

 • Asistentka výkonného riaditeľa

  Monika Biela

  +421 917 543 465

 • HR manager

  Mgr. Michal Janiga

  +421 905 882 049

 • Zástupca vedúceho servisu

  Roman Glonek

  +421 907 344 991

 • Predaj náhradných dielov

  Lukáš Gregor

  +421 917 928 708

 • Technik poistných udalostí

  Igor Kúdelka

  +421 905 439 809

 • Vedúci technického oddelenia

  Ing. Martin Šrámka

  +421 908 966 992

 • Ekonomické oddelenie

  Ekonomické oddelenie

  +421 48 471 8814

 • Back Office Manager

  Mária Tichá

  +421 915 847 377

 • Junior Marketing Manager

  Mgr. Peter Karkalík

  +421 915 692 160

 • Obchodný riaditeľ / Senior Marketing Manager / DPO

  Mgr. Tomáš Magera

  +421 917 735 592

 • Predaj a výkup

  Branislav Rajnoha

  +421 908 966 994

 • Predaj a výkup

  Tomáš Ďurdík

  +421 918 866 302

 • Predaj a výkup

  Michal Eremiáš

  +421 918 800 335

LION CAR s.r.o.

Nám. Ľ. Štúra 31, 974 01 Banská Bystrica
Prevádzka: Partizánska cesta 83,
974 01 Banská Bystrica

Otváracie hodiny

Pondelok - Piatok

Sobota

8:00 - 18:00

8:00 - 12:00