Top

Nový Citroën C4

Citroën pokračuje v roku 2020 vo svojej elektrickej ofenzíve s vozidlami Nová ë-C4 – 100% ëlectric a Nová C4, ktoré predstavujú: novú dizajnovú etapu značky Citroën, mimoriadny komfort na palube a možnosť voľby pohonu: 100% elektrický, benzínový alebo naftový pohon.

Nová ë-C4 – 100% ëlectric a Nová C4 sú dôstojnými pokračovateľkami 92-ročného vývoja kompaktných hatchbackov značky Citroën. Od roku 1928 sa vystriedalo 10 generácií hatchbackov, ktorých sa predalo 12,5 milióna kusov.

DIZAJN

Nový Citroën C4 sa presadzuje svojou odlišnosťou spojením:

 • elegancie, plynulých línií a dynamiky kompaktného hatchbacku: aerodnymická silueta, jemné línie a identifikačné grafické prvky, nový svetelný podpis vpredu a vzadu,
 • sily a výrazného charakteru SUV: veľké kolesá, výrazné a svalnaté línie.

100% elektrický pohon

Citroën ë-C4 – 100 % ëlectric vám zaručí tichú a ľahkú jazdu s elektrickým pohonom, ktorá je dynamická a zároveň pokojná:    

 • Motor 100 kW / 136 k,
 • Okamžite dostupný krútiaci moment 260 Nm,
 • Rýchle nabitie na 80 % kapacity batérie za 30 minút* s dojazdom 350 km,
 • Na 50 kW batériu sa vzťahuje záruka 8 rokov alebo 160 000 km na 70 % jej kapacity.

* Nabitie cez verejnú nabíjaciu stanicu 100 kW.

Benzínový a naftový pohon

Citroën C4 ponúka benzínové alebo naftové motorizácie novej generácie Euro 6d: 

 • Plynulá jazda a účinné riadenie,
 • Voľba výkonu benzínového motora od 100 k do 155 k,
 • Voľba výkonu naftového motora od 110 k do 130 k.

ODPRUŽENIE S PROGRESÍVNYMI HYDRAULICKÝMI DORAZMI®

Nový Citroën C4 je vybavený odpružením s progresívnymi hydraulickými dorazmi®, ktoré poskytujú dokonalý komfort a pocit jazdy na lietajúcom koberci, v prospech pohody na palube, dynamiky a pohodlnej jazdy.

Princíp jeho fungovania je jednoduchý. V odpružení s progresívnymi hydraulickými dorazmi® sa pridávajú dva hydraulické dorazy z jednej a z druhej strany: jeden na rozpínanie a jeden na stlačenie. Odpruženie tak pracuje v dvoch fázach podľa potrieb zaťaženia:

 • V prípade miernych stlačení a rozpínaní riadi pružina a tlmič spoločne vertikálne pohyby bez toho, aby sa museli zapojiť aj hydraulické dorazy. Vytvára to dojem, že vozidlo doslova letí nad nerovnosťami vozovky: pocit “lietajúceho koberca”. 
 • V prípade väčších stlačení a rozpínaní sa k pružine a tlmiču pridávajú aj hydraulické dorazy, ktoré postupne spomaľujú pohyb, takže na konci nedôjde k prudkému zastaveniu. Hydraulický doraz absorbuje a rozptyľuje nahromadenú energiu. Vďaka tomu nedôjde k odrazu a cestujúci sú dokonale izolovaní od vozovky.

KONEKTIVITA

Nový Citroën  C4 ponúka to najlepšie z konektivity :

 • Dotykový 10’’ displej s hlasovým ovládaním umožňujúci nastavenie parametrov vozidla, prístup k systému multimédií, ale aj k telefónu, klimatizácii a navigácii,
 • Connect Play, s funkciou Mirror Screen kompatibilnou s Android Auto et Apple CarPlay,
 • Bezdrôtová nabíjačka na smartfón,
 • Connect Assist, bezplatná služba lokalizovaných núdzových a asistenčných volaní, bez predplatného, dostupná 24 hodín denne a 7 dní v týždni,
 • Connect Nav, navigačný 3D systém najnovšej generácie,
 • ConnectedCAM Citroën®:  tretie vozidlo Citröen vybavené týmto kamerovým systémom po vozidle Citroën C3 a Citroën C5 Aircross.

20 ASISTENČNÝCH SYSTÉMOV NA PODPORU RIADENIA

Nový Citroën C4 ponúka 20 technológií asistenčných systémov riadenia, ktoré zvyšujú bezpečnosť, komfort a pohodu na palube, aby uľahčil vaše každodenné cestovanie a aby vám pomáhal a zaistil bezpečnosť vašich jázd.

FAREBNÝ HEAD-UP DISPLEJ

Farebný head-up displej je zariadenie, ktoré premieta základé informácie o riadení na priesvitnú lištu v priamom zornom poli vodiča.

HIGHWAY DRIVER ASSIST

HighWay Driver Assist kombinuje systém adaptívneho tempomatu s funkciou Stop & Go a aktívneho systému varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu, kedy vozidlo preberá kontrolu nad rýchlosťou alebo dráhou vozidla. Vodič tak môže čiastočne predať riadenie vozidlu, pričom jeho povinnosťou je aj naďalej sledovať premávku na vozovke s rukami na volante a správať sa v súlade s platnou legislatívou. Riadenie vozidla môže kedykoľvek prevziať brzdením alebo ovládaním volantu.

PARK ASSIST

Park Assist vám pomôže nájsť vhodné parkovacie miesto podľa rozmerov vášho vozidla a po lokalizácii vhodného miesta automaticky riadi vozidlo na pozdĺžne alebo priečne parkovacie miesto. Vám ostáva len pridať plyn alebo pribrzdiť.

INOVATÍVNA PREDNÁ STRANA

Citroën C4 má energický a rozhodný postoj :

Vysoko posadená kapota, predná strana preberajúca nové estetické princípy značky Citroën: svetelný podpis v tvare písmena V so svetlometmi rozdelenými do dvoch úrovní a chrómované dvojité šípy, ktoré sú pretiahnuté po celej šírke vozidla.

V tomto jedinečnom vyhotovení vyniká technológia Citroën 100% LED Vision na denných svetlách, svetlometoch a hmlových svetlometoch.

AERODYNAMICKÝ PROFIL

Aerodynamický profil ponúka veľkorysé objemy, ktoré podčiarkuje zopár jemných a zároveň svalnatých línií karosérie, prepracovaných “na telo” a prinášajúcich silu a výrazný charakter.

Krátke predné a zadné previsy v kombinácii s kolesami s veľkým priemerom (690 mm) a svetlá výška 156 mm, dodávajú vozidlu jedinečný vyvýšený postoj, ktorý je výrazný a rozhodný, „pripravený na vyštartovanie“.

ZADNÁ STRANA

Zadná strana dodáva vozidlu dynamiku a robustnosť a súčasne ukazuje, aký veľkorysý je objem batožinového priestoru (380 l).

So svojim zadným šikmým oknom, aerodynamickým spojlerom a svetlami spojenými lesklou čiernou lištou, nový Citroën C4 ponúka jedinečné vyhotovenie, v ktorom po prvýkrát vytvára nový svetelný LED podpis v tvare písmena V.

PERSONALIZÁCIA

7 odtieňov karosérie: Biela Banquise, Čierna Obsidien, Sivá Acier, Sivá Platinium, Červená Elixir, Hnedá Caramel a Modrá Iceland.

5 balíčkov Packs Color : Glossy Black, Vapor Grey, Textured Grey, Anodised Red a Anodised Blue, pričom posledný z nich je výhradne určený pre 100% elektrickú verziu Citroën ë-C4..

6 štýlov interiéru s teplými mäkkými materiálmi v tmavšom alebo svetlejšom vyhotovení: sériový štýl interiéru a 5 štýlov interiéru so sedadlami Advanced Comfort: Urban Grey, Metropolitan Grey, Metropolitan Blue, Hype Black a Hype Red.

Mám záujem o bližšie informácie

Vyplňte tento krátky formulár a my vám zodpovieme vaše otázky.Viac informácií
Viac informácií

LION CAR s.r.o.

Partizánska cesta 83, 974 01 Banská Bystrica
974 01 Banská Bystrica

+421 48 471 8888 lioncar@lioncar.sk

IČO: 36053961
DIČ: 2020089929
IČ DPH: SK7120000063

Dnes máme otvorené

Predaj

8:00 - 18:00

Servis BMW

7:30 - 16:00

Servis Nissan Peugeot, Citroen

7:00 - 16:00

Náhradné diely

7:00 - 16:00

Jazdené vozidlá

8:00 - 18:00

×