Top

Nový Nissan Qashqai

Predstavujeme vám úplne nový NISSAN QASHQAI

Tretia generácia obľúbeného crossoveru je už na prvý pohľad svalnatejšia, ostrejšia a modernejšia. Dizajn exteriéru je účelnejší, s výraznými líniami, predĺženým rázvorom a impozantnými 20-palcovými diskami z ľahkej zliatiny, ktoré boli v modeli Qashqai predstavené prvýkrát.

Rázvor sa zväčšil o + 20 mm a celkovou dĺžka až o +35 mm. Okrem toho došlo aj k zvýšeniu výšky (+ 25 mm) a šírky (+ 32 mm) vozidla.

Celková kapacita batožinového priestoru sa oproti predchádzajúcej generácii zvýšila o viac ako 50 litrov a rodičia ocenia, že zadné dvere sa otvárajú o 90 stupňov, čo umožňuje ľahší prístup k deťom na detských sedačkách.

ATRAKTÍVNY DIZAJN

Predná časť úplne nového modelu Qashqai má zväčšenú masku chladiča Nissan V-Motion, ktorý zdôrazňuje jeho precíznosť. Maska je lemovaná tenkými full LED pokrokovými segmentovými svetlometmi s LED denným svietením v tvare bumerangu.

Nová generácia bude k dispozícii s 11 farbami karosérie s piatimi dvojfarebnými kombináciami.

Ostré línie sú príznačné aj pre nárazník či bočné prelisy. Vyššiu svetlú výšku a ochranu podvozka dopĺňajú 19– či dokonca 20-palcové „diamantové“ kolesá. Z profilu zaujme originálny stĺpik s efektom „plávajúcej“ strechy. Ten je ešte silnejší, ak zvolíte dvojfarebné lakovanie karosérie s čiernou strechou

 

 

PRÉMIOVÝ INTERIÉR

Interiér ponúkne novú 9-palcovú obrazovku displeja NissanConnect s pokročilým informačno-zábavným systémom so širokým portfóliom služieb vrátane ľahkej integrácie inteligentných telefónov, WiFi vo vozidle až pre sedem zariadení a NissanConnect Services – špecializovanú aplikáciu, pomocou ktorej je možné komunikovať s vozidlom a monitorovať ho.

Plne digitálny 12,3-palcový TFT displej s vysokým rozlíšením, ponúka výber konfigurovateľných usporiadaní na zobrazenie navigácie, zábavy, informácií o premávke alebo vozidle, a to všetko pomocou nového dotykového prepínača na volante. 10,8-palcový head-up displej poskytuje najväčšiu uhlopriečku v segmente. Kľúčové informácie ako navigácia, asistencia vodiča a informácie o ceste premieta na čelné sklo v zornom poli vodiča.

MODERNÉ TECHNOLÓGIE

Nový Qashqai bude vybavený ďalšou generáciou asistencie vodiča ProPILOT, ktorá prinesie ešte väčšiu podporu vodičom. Celý systém bol navrhnutý tak, aby znižoval únavu a stres počas jazdy a jeho používanie bolo veľmi intuitívne.

Sledujte, čo chcete, bez toho, aby ste spustili oči z vozovky. Svoj 10,8 palcový head-up displej si môžete prispôsobiť tak, aby zobrazoval rýchlosť, rozpoznávanie dopravných značiek, navigáciu, infozábavu a ďalšie.

Úplne nový 12,3″ personalizovateľný TFT displej vám prináša mnoho možností. Vložte mapy. Doplňte menu. Vložte informácie tam, kde je nemožné ich prehliadnuť. S pozadím inšpirovaným japonským sklom Kiriko je tak isto štýlový.

EXKLUZÍVNY KOMFORT

Pohodlne sa usaďte do sedadiel z kože Nappa s masážnou funkciou a vyhrievaním. Sedadlá Nissanu Qashqai vás objímu v luxusnom komforte a poskytnú vám potrebný komfort aj na dlhých cestách. K novým luxusným prvkom patria masážne sedadlá, biele ambientné podsvietenie či výkonná audiosústava Bose Premium s desiatimi reproduktormi a subwooferom.

DYNAMICKÝ POHON

Úplne nový Nissan Qashqai ponúka nekompromisnú kombináciu dynamického výkonu, vycibreného podvozku a úsporných pohonných jednotiek.

Bude k dispozícii nielen s benzínovým motorom 1,3 DIG-T vybaveným technológiou mild hybridného pohonu, ale pre Európu predstavuje aj e-POWER.

Benzínový motor 1.3 DIG-T 12V bude ponúkaný s dvoma výkonmi – 138 k a 156 k – buď so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, alebo novou prevodovkou Xtronic (iba 156 k). Maximálny výkonu motor sa dosahuje pri 5500 ot./min, s maximálnym dostupným krútiacim momentom 270 Nm pri praktických 1750 ot./min pre Xtronic s výkonom 156 k a výkonnejší variant s manuálnou prevodovkou.

Pohon 2WD je k dispozícii pri verziách s výkonom 138 i 156 koní, zatiaľ čo pohon 4WD bude k dispozícii len pri modeloch s prevodovkou Xtronic s výkonom 156 koní. Nový riadiaci systém pohonu všetkých kolies a volič jazdných režimov sú intuitívnejšie a inteligentnejšie a prispôsobujú sa vonkajším podmienkam pomocou piatich jazdných režimov – Standard, ECO, Šport, Snow a Off-Road. V prípade preklzu kolesa sa reakčná doba systému pohonu všetkých kolies znížila päťkrát na približne 0,2 sekundy.

E-POWER

Systém e-POWER bol špeciálne vyvinutý pre tento model a skladá sa z vysokovýkonnej batérie a pohonnej jednotky integrovanej s benzínovým motorom s výkonom 156k, generátorom elektrickej energie, meničom napätia a elektromotorom s výkonom 140kW podobnej veľkosti a výkonu, aký sa nachádza v elektrických vozidlách značky Nissan. Jedná sa o jedinečné riešenie, ktoré kombinuje príjemné a plynulé lineárne zrýchlenie charakteristické pre elektromobil, ale bez potreby nabíjania.

S variantmi 2WD a 4WD, šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo novou prevodovkou Xtronic CVT a pohonom čisto elektrického motora technológie e-POWER ponúka nový Qashqai všetko na uspokojenie každej požiadavky zákazníka, pričom radosť z jazdy je srdcom všetkých konfigurácií hnacieho ústrojenstva.

Mild hybridný 12V systém, ktorý je k dispozícii v novom modeli Qashqai, je cenovo dostupnejšou hybridnou technológiou, ktorá poskytuje zvýšenie krútiaceho momentu, predĺžené vypnutie motora pri voľnobehu, rýchle znovu naštartovanie a režim plachtenia do zastavenia.

Pri spomaľovaní sa energia získava rekuperáciou a ukladá sa do lítium-iónovej batérie. Táto energia je potom využívaná na zvýšenie krútiaceho momentu benzínového motora. V režime plachtenia do zastavenia, pri rýchlostiach nižších ako 18 km / h a pri “aktívnom brzdení”, sa motor vypne a akumulovaná energia sa použije na napájanie elektrických zariadení vozidla. To umožňuje predĺženie zastavenia motora a zníženie spotreby paliva. Mild Hybridný systém je spojený so zážihovým motorom 1.3 DIG-T, ktorý bol predstavený v poslednom modeli Qashqai.

Mám záujem o bližšie informácie

Vyplňte tento krátky formulár a my vám zodpovieme vaše otázky.Viac informácií
Viac informácií

LION CAR s.r.o.

Partizánska cesta 83, 974 01 Banská Bystrica
974 01 Banská Bystrica

+421 48 471 8888 lioncar@lioncar.sk

IČO: 36053961
DIČ: 2020089929
IČ DPH: SK7120000063

Dnes máme otvorené

Predaj

8:00 - 18:00

Servis BMW

7:30 - 16:00

Servis Nissan Peugeot, Citroen

7:00 - 16:00

Náhradné diely

7:00 - 16:00

Jazdené vozidlá

8:00 - 18:00

×